Dažnai užduodami klausimai

Kiek elektros gali pagaminti saulės elektrinė Lietuvoje?

Standartiškai skaičiuojama, kad įrengus saulės elektrinę tinkamu kampu ir kryptimi, vienas įrengtas kilovatas (kW) Lietuvoje gali generuoti 950-1050 kilovatvalandžių per metus. Taigi, įrengus pvz. vos 2 kW saulės elektrinę, to užtektų vidutiniam namų ūkio metiniam vartojimui Lietuvoje padengti. 

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Atsakymą į šį klausimą galite gauti atsakę į klausimus mūsų skaičiuoklėje

Kiek užtrunka saulės elektrinės įrengimas?

Nuo sutarties pasirašymo saulės jėgainė įrengiama per 6 – 10 savaičių

Kiek laiko turėsite skirti Jūs saulės elektrinės įrengimui?

Lietuvoje rangovams dažniausiai užtenka suteikti įgaliojimą atstovauti jus bendraujant su ESO ir APVA ir po nuo to laiko jūs papildomai dažniausiai neturite daryti beveik nieko. 

Kokia papildoma priežiūra reikalinga saulės elektrinei?

Saulės elektrinės nereikalauja beveik jokios priežiūros visą savo tarnavimo laikotarpį (20-25 metus). Dėl pakankamo kritulių kiekio, Lietuvoje saulės elektrinių nebūtina ir valyti. Viską ką dažniausiai prireikia padaryti, tai pakeisti srovės keitiklį (dažniausiai 10-15 elektrinės tarnavimo metais).

Ar apsimoka montuoti elektros kaupiklį (bateriją) Lietuvoje?

Šiuo metu kiekvienas saulės elektrinės turėtojas Lietuvoje, gali pasaugoti elektros energiją tinkle ir atsiimti ją tuomet, kada jos reikia (pvz. vakare). Nepaisant to, kad kaina už šią paslaugą auga jau antrus metus iš eilės (2019 ir 2020 metais), o kaupikliai kasmet pinga, kaupiklis šiuo metu dar nėra atsiperkantis sprendimas. Jeigu pasaugojimo kaina augs ir toliau, prognozuojama, kad elektros energijos kaupikliai Lietuvoje pradės apsimokėti 2023-2024 metais.