fbpx
← Atgal

Parama saulės elektrinėms 2024 metais. Ką reikia žinoti?

Parama saulės elektrinėms 2024 metais. Ką reikia žinoti?
Energija Man
Saules-elektrines-parama

Antrąjį šių metų ketvirtį numatomas net 40 mln Eur paramos saulės elektrinėms kvietimas namų ūkiams. Jis bus net kelis kartus didesnis už prieš tai buvusius. Paramą galės gauti tiek planuojantys, tiek jau įsirengę saulės elektrinę. Visą esminę informaciją galite gauti skaitydami toliau, arba tiesiog susisiekdami su mumis.

Esminiai faktai apie paramą:

 • 255 Eurai už įrengtąjį saulės elektrinės kilovatą skiriami naujai įsirengiantiems saulės elektrinės, o 192 Eurai už kilovatą – besiplečiantiems jau turimos elektrinės galią. 
 • Parama saulės elektrinei bus skiriama visiems, jau planuojantiems ar jau įsirengusiems saulės elektrinę ant objekto stogo ar žemės sklypo, taip pat padidinusiems jau turimos saulės elektrinės galią. 
 • Paramos lubos yra 2550 Eur už įrengtą saulės elektrinę (už 10 kW saulės elektrinę). Galite įsirengti ir galingesnę elektrinę, bet kompensacija vis tiek bus 2550 Eur.  
 • Elektrinę galite įsirengti jau dabar, nelaukdami paramos kvietimo. Tereikia turėti galiojančias ESO sąlygas. 
 • Paramos paraišką pildyti galite tuomet, kai yra atidarytas paramos „langas“. Visus šiuo metu galiojančius kvietimus galite rasti čia
 • Susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime viską atlikti greitai ir paprastai. 

Vos keli žingsniai:

 • Įsivertinkite elektrinės galingumą, kurio Jums reikia. Tai galite padaryti pasinaudodami mūsų skaičiuokle.
 • Užpildykite prašymą ESO savitarnoje techninėms sąlygoms gauti. 
 • Gavę ESO sąlygas galite įsirengti saulės elektrinę (tiek užpildę paramos paraišką, tiek jos ir neužpildę ir laukdami kito kvietimo). 
 • Pildant paramos paraišką (tiek įsirengus, tiek dar neįsirengus saulės elektrinę) tereikia turėti du dalykus – galiojančias ESO sąlygas ir unikalų statinio numerį. Unikalų statinio numerį galite nesudėtingai rasti čia

Plačiau:

Lietuvoje, individualių namų ar daugiabučių gyventojai gali pasinaudoti parama saulės elektrinėms įsirengti. Paramos gavimo procesas yra nesudėtingas, o kiekvienas planuojantis įsirengti saulės jėgainę turi dideles galimybes ją gauti ir padengti virš 40-45% visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Kaip tinkamai jam pasiruošti, skaitykite toliau. Taip pat galite kreiptis į mus ir padėsime ne tik užpildyti paramos paraišką, bet ir įsirengti saulės elektrinę. 

Pagrindiniai faktai:

Paramos dydis yra 255 Eurai už įrengtąjį kilovatą perkantiems įsirengiantiems naują saulės elektrinę (tiek modulius, tiek inverterį/keitiklį) ir 192 Eur/kW tiems, kurie nori išplėsti jau turimą elektrinę papildant ją tik moduliais. 

Taigi įsirengiant Lietuvoje populiarią 5 kW saulės elektrinę ir už ją mokant iš karto, paramos saulės elektrinei dydis bus 5*255= 1275 EUR. Įsirengiant 10 kW saulės elektrinę parama atitinkamai sudarys 10*255 = 2550 EUR. Tokia parama padengs apie 40-45% viso įrengimo išlaidų.

Parama galioja iki 10 kW įrengtosios galios elektrinės, bet saulės elektrinę galite įsirengti ir galingesnę.

Maksimali parama yra 2550 Eur. Taigi jeigu įsirengsite 15 kW saulės elektrinę, paramą gausite, tik ji bus užfiksuota ties savo „lubomis“ – 2550 Eur. 

Taip pat parama elektrinės išplėtimui (192 Eur/kW) nebus skiriama, jeigu jau turite 10 kW ir galingesnę elektrinę, kuriai jau buvo gauta parama.

Parama saulės elektrinėms skelbiama kelis kartus per metus, o paraiškos priimamos 6 mėnesius arba tol, kol išnaudojami visi skirti pinigai

Paraiškos paramai saulės elektrinėms gauti priimamos kelis kartus per metus. Paraiškų priėmimas nuo paskelbimo trunka kelis mėnesius arba iki tol, kol pasibaigia numatytas finansavimas. 2024 m Sausio 30 dieną skelbto kvietimo lėšos baigėsi vos per vieną dieną. 

Saulės elektrinę įsirengti tiek prieš, tiek po paramos paraiškos užpildymo. 

Saulės elektrinę galite įsirengti tiek sulaukę, tiek nesulaukę paramos šaukimo. Tiesa, įsirengiant saulės elektrinę prieš tai, svarbu įsivertinti, kad atitiktumėt visus paramos kriterijus. 

Mokėjimo prašymo dokumentus įsirengę saulės elektrinę galėsite pateikti per 9-12 mėnesių

Elektrinei įsirengti turėsite 9 mėnesius. Dažnai šis terminas pratęsiamas dėl didelių montavimo eilių yra pratęsiamas ir gali būti metai ar ilgiau. Taigi rangovų atranką, galios didinimą (jeigu reikės) ir kitus pasiruošimo etapus galėsite atlikti ir po patvirtinimo, jog gavote paramą.

Paramą Lietuvoje skirsto Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Bendro pobūdžio informaciją galite rasti APVA internetiniame puslapyje.

Nuo ko pradėti?

Apsisprendus, jog saulės elektrinės įrengimas Jus domina, pasiruošimas yra labai paprastas:

 1. Turėti prisijungimą prie elektroninės bankininkystės arba mobilųjį parašą. Tiek ESO sąlygų prašymo pildymas, tiek paraiškos pildymas bus gerokai paprastesni.
 2. Sužinoti pastato ar žemės sklypo ant kurio bus įrengiama saulės elektrinė unikalų numerį. Baigtumo reikalavimai gyvenamiesiems ir ūkiniams pastatams keliami nėra, todėl statinio registruotas baigtumas gali būti ir ne 100%. Jeigu nežinote savo pastato unikalaus numerio, nesunkiai jį sužinoti galite čia
 3. Apsvarstyti saulės elektrinės galingumą (apytikslį). Paskaičiuoti preliminarų jos galingumą galite nesunkiai pasinaudoję šia skaičiuokle. Pildant planuojamą saulės elektrinės galingumą paramos paraiškoje labai rekomenduojame elektrinės galingumą nurodyti bent šiek tiek didesnį negu planuojate (1-2 kW). Paprašius didesnės paramos, o įsirengus mažesnę elektrinę parama Jums bus kompensuojama pagal faktinį įrengtą kilovatų skaičių, taip pat turėsite laisvės įsirengti tiek didesnio, tiek mažesnio galingumo saulės elektrinę, jeigu tik to norėsite. 
 4. ESO savitarnoje užpildyti techninių sąlygų prašymą norimo galingumo saulės elektrinei
 5. Gavus ESO sąlygas – įsirengti saulės elektrinę iš karto arba užpildžius paramos paraišką sistemoje.

Viskas. Tik tokios pakankamai nesudėtingos informacijos Jums reikės kad galėtumėte užpildyti paramos paraišką. Žinant šiuos duomenis, paraiškos pildymo trukmė bus vos 10-15 minučių. Kiti duomenys, kuriuos bus prašoma Jūsų įvesti/papildyti:

 • Įrengiamos saulės elektrinės tipas (elektrinė bus įrengiama ant stogo ar ant žemės)
 • Planuojate įsirengti naują elektrinę ar papildyti jau turimą esamą (reikės nurodyti ar paramos prašote tik moduliams ar moduliams ir keitikliui. Jeigu elektrinės neturite, paramos turite prašyti moduliams ir keitikliui).
 • Elektros sutarties objekto unikalus numeris. Dažnai jis yra toks pats kaip ir pastato ar sklypo unikalis numeris iki kurio ESO atvedė elektrą ir pastatė apskaitos prietaisą ir ant kurio statysite saulės elektrinę. Jis gali skirtis tuo atveju, jeigu pavyzdžiui elektrinę planuojate įsirengti ne ant namo stogo, o ant šalia esančio ūkinio pastato, kuris turi atskirą unikalų numerį. Šiuo atveju saulės elektrinės objekto unikalus numeris bus ūkinio pastato unikalus numeris, o elektros sutarties objekto unikalus numeris bus pagrindinio gyvenamojo namo unikalus numeris (jeigu ūkinis pastatas neturi atskiro įvado ir pan.).

Ar reikia būti iš karto susiradus rangovą? 

Pildant paraišką paramai gauti nėra būtina būti susiradus rangovą. Tai galite padaryti ir po paraiškos užpildymo, kaip ir visus kitus pasiruošiamuosius žingsnius. 

Atsakymai į kitus pagrindinius klausimus apie paramą:

Kas gali gauti paramą?

Parama saulės elektrinei skiriama visiems, norintiems įsirengti saulės elektrinę ant objekto stogo / žemės šalia jo arba didinti jau esamos elektrinės galią. Svarbu pastebėti, kad maksimali paramos suma yra skiriama iki 10 kW galios saulės elektrinėms, t. y. norintiems įsirengti didesnes nei 10 kW elektrinę maksimali išmoka būtų 3 230,1 Eur.

Ką turi daryti asmuo, norintis gauti paramą saulės elektrinei?
 • Gauti ESO technines sąlygas reikiamo galingumo saulės elektrinei (užtrunka apie 2-4 savaites)
 • Įdiegti saulės elektrinę 
 • Užpildyti paramos paraišką (tiek įsirengęs, tiek dar neįsirengęs saulės elektrinę). 
 • pateikti APVAi mokėjimo prašymą per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos (mokėjimo prašymo dokumentus dažniausiai Jums paruoš rangovas) 
Kokius duomenis (be asmens rekvizitų) turi pateikti asmuo registracijos formoje?
 • pastato unikalų numerį;
 • galiojančias ESO technines sąlygas
 • ketinamos įsidiegti elektrinės galingumą (įrengtąją galią); 
 • elektrinės įrengimo būdą (pažymėti langelį ant žemės ar ant pastato).
Kokie reikalavimai diegiamai įrangai?
 • turi būti nauja (nenaudota), atitikti įprastai tokiai įrangai keliamus ES standartus, ekologinius ženklus;
 • saulės moduliams turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija;
 • inverteriui turi būti suteikta 5 m. produkto garantija.
  Ką darys APVA, gavusi registracijos formas?
  • pasibaigus kvietimui, APVA per 30 dienų įvertins pateiktas registracijos formas ir pagal prioritetinius kriterijus sudarys registracijos formų sąrašą;
  • pagal sudarytą registracijos formų sąrašą informuos fizinius asmenis apie jiems numatytą skirti finansavimą.
  Ką daryti, gavus iš APVA pranešimą, jog parama saulės elektrinėms Jums numatyta?
  • įdiegti saulės elektrinę;
  • pateikti APVAi Išlaidų kompensavimo prašymą.
  Kokius dokumentus reikės pateikti APVAi kartu su Išlaidų kompensavimo prašymu?
  • sąskaitą faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą;
  • įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją;
  • atestuoto rangovo deklaraciją
  • Saulės elektrinės nuotraukas
  Kokie reikalavimai išlaidų pagrindimo dokumentams?
  • elektrinės įsigijimo sąskaita faktūra turi būti išrašyta registracijos formoje nurodytam asmeniui arba registracijos formoje nurodyto pastato bendraturčiui
  • sąskaitoje faktūroje turi būti nurodyta elektrinės įrengtoji galia ir inverterio galia
  Per kiek laiko gausite išmoką?

  Nors dažnai APVA minimas grąžinimo terminas yra iki 60 kalendorinių dienų, praėjusio laikotarpio patirtis rodo, kad pateikus visus reikiamus dokumentus įrodančius saulės elektrinės įrengimą, pinigus atgausite nuo 2 iki 4 mėnesių laikotarpyje. 

  Kokie įpareigojimai atsiranda gavus finansavimą?
  • 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negali perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę;
  • 5 metus draudžiama parduoti elektros energiją;
  • sudaryti sąlygas APVA tikrinti, ar yra/veikia elektrinė per visą 5 metų laikotarpį.
  • Objekte gali būti registruota komercinė veikla, tačiau tai daugiausiai gali būti vienas juridinis asmuo (viena uždaroji akcinė bendrovė, viena mažoji bendrija, viena individuali veikla ir pan.) 
  Koks yra saulės jėgainės atsipirkimas pasinaudojus parama saulės elektrinėms? 

  Gavus paramą saulės jėgainei, ji jums atsipirks per 3-5 metus, priklausomai nuo stogo tipo ir krypties. Atsipirkimą ir saulės elektrinės kainą galite nesunkiai sužinoti mūsų skaičiuoklėje

  Kiek kainuos įsidiegti saulės elektrinę?

  Sumažinkite elektros sąskaitą iki 80% su saulės energijos sistema – per 60 sekundžių išsiaiskinkite ar saulės jegainė jums tiks.

  Sužinokite kainą per 1 min.

  Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio

  Pirmas gaukite straipsnius iš informatyviausio atsinaujinančios energijos naujienlaiškio Lietuvoje.

  Registracija sėkminga

  Gaukite pasiūlymą

  close

   Užpildant šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.