← Atgal

Saulės elektrinės įrengimas. 6 žingsniai nuo ko pradėti.

Saulės elektrinės įrengimas. 6 žingsniai nuo ko pradėti.
Energija Man

Lietuvoje per paskutinis septynis mėnesius saulės elektrinių įrengta tiek, kiek per pastaruosius tris metus kartu sudėjus. Turint omenyje, kad elektros energijos kaina kyla jau antrus metus iš eilės, vis daugiau lietuvių domisi galimybėmis patiems kontroliuoti savo elektros energijos išlaidas. Saulės elektrinės įrengimas tampa viena iš pagrindinių alternatyvų. Taigi nuo ko pradėti ir kokie pagrindiniai saulės elektrinės įrengimo etapai? Apačioje rasite 6 paprastus žingsnius.

1. Gyvenate bute ar name

Jeigu gyvenate bute, pagrindinė alternatyva yra nutolusios saulės elektrinės. Jeigu gyvenate name, tuomet viena iš geriausių alternatyvų yra saulės elektrinė ant jūsų namo stogo.

2. Kiek elektros energijos suvartojate per mėnesį

Didžiausią sutaupymą ir saulės elektrinės naudą gauna didesnį elektros suvartojimą turintys namų ūkiai. Ypač kuomet saulės elektrinės įrengimas yra planuojamas ant pastato stogo, nes įrengiant didesnę saulės elektrinę, jos kaina už įrengtąjį kilovatą mažėja. Didesnį sutaupymą gaus 300 kWh ir daugiau elektros per mėnesį suvartojantys arba planuojantys suvartoti namų ūkiai (sumokantys 30 EUR per mėnesį ir daugiau už elektros energiją). Suvartojantiems mažiau elektros, verta svarstyti apie nutolusią elektrinę. Jeigu nežinote savo elektros suvartojimo, informaciją galite pasitikslinti paskambinę į Ignitis 1802 arba manogile.lt

3. Koks yra jūsų elektros įvadas (kW). Taip pat įvadas vienfazis ar trifazis?

Vienfazį elektros įvadą turintys klientai gali įsirengti iki 3,6 kW saulės elektrinę. Trifazį elektros įvadą turinčių klientų saulės elektrinės įvadas yra apribotas įvado galia. Jeigu jūsų trifazio įvado galia yra 5 kW, vadinasi ir didžiausias saulės elektrinės galingumas galės būti 5 kW. Jeigu nežinote, šią informaciją galite sužinoti iš ESO, paskambinę telefonu 1852.

4. Saulės elektrinės galingumas

Žinodami viršuje išvardintą informaciją, savo apytikslį saulės elektrinės galingumą galite paskaičiuoti pakankamai nesudėtingai. Metinį elektros suvartojimą padalinę iš 1000. Pavyzdžiui, jeigu jūsų elektros suvartojimas per metus yra 6000 kWh, tuomet preliminarus rekomenduojamas saulės elektrinės dydis galėtų būti: 6000/1000 = 6 kW. Rekomenduojamas galingumas gali šiek tiek keistis (apie 5-10%), priklausomai nuo jūsų stogo krypties ir kampo specifikos. Pasinaudoję šia skaičiuokle galėsite lengvai įvertinti tiek saulės elektrinės dydį, tiek jos suteikiamas naudas, tiek iš karto gauti atsakymą kiek apytiksliai tokia saulės jėgainė gali kainuoti.

5. Pasidomėkite parama

Parama saulės jėgainėms skelbiama vieną kartą per metus Sausio mėnesį. Ją skelbia APVA. 2020 metais parama saulės jėgainėms ir paraiškų priėmimas turėtų prasidėti Sausio 2 dieną ir trukti maždaug mėnesį. Su parama saulės elektrinės įrengimas jums atpigs iki 30-35%, o atsipirkimas sumažės nuo 8-9 iki maždaug 6-7 metų. Visą reikiamą papildomą informaciją apie paramą galite rasti šiame aprašyme.

6. Įsirengsite pats ar samdysite įmonę

Tiek jau užpildę paramos prašymą, tiek ir neužpildę gali:

a) Pasirinkti įmonę, kuri įrengs saulės elektrinę. Pasirinkus šį kelią, suteikus įgaliojimą tokiai įmonei, ji jums gali padėti sutvarkyti visus tarpinius veiksmus, tokius kaip užpildyti paramos paraišką, išimti išankstines prisijungimo sąlygas iš ESO, priduoti saulės elektrinę (elektrinę priduoti gali tik tam tikrą sertifikatą turintis asmuo ar įmonė), perduoti įrengtos elektrinės dokumentus APVA ir atlikti kitus reikiamus dokumentacijos darbus.  

b) Nepaisant to, kad absoliuti dauguma klientų pasitelkia specializuotas įmones, įrengti saulės elektrinę galima ir pačiam. Taip galima sutaupyti, tačiau tą patartina daryti tik gerai išmanantiems tiek įrengimo, tiek saulės elektrinės veikimo specifiką. Šiuo atveju visus susijusius veiksmus (tiek su ESO, tiek su saulės elektrinės pridavimu ir kt.) teks atlikti patiems.

Jeigu turėsite papildomų klausimų arba komentarų, galite visada kreiptis į Energija Man komandą.

Kiek kainuos įsidiegti saulės elektrinę?

Sumažinkite elektros sąskaitą iki 80% su saulės energijos sistema – per 60 sekundžių išsiaiskinkite ar saulės jegainė jums tiks.

Sužinokite kainą per 1 min.

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio

Pirmas gaukite straipsnius iš informatyviausio atsinaujinančios energijos naujienlaiškio Lietuvoje.

Registracija sėkminga