fbpx
← Atgal

Saulės elektrinės kaina. Kiek kainuoja Lietuvoje?

Saulės elektrinės kaina. Kiek kainuoja Lietuvoje?
Energija Man

Lietuva paskutinius metus stebi rekordinį saulės elektrinių skaičiaus augimą. Visiems tiek svarstantiems apie saulės elektrinę, tiek jau apsisprendusiems ją įsirengti vienas pirmųjų kylančių klausimų – kokia visgi yra saulės elektrinės kaina? Šiame straipsnyje rasite šiuos atsakymus:

 • Kokia yra skirtingumo galingumo saulės elektrinės kaina
 • Kas sudaro saulės elektrinės kainą
 • Kokia yra saulės modulio kaina
 • Kokia yra srovės keitiklio (Inverterio) kaina
 • Kokia yra populiariausių 5 ir 10 kW saulės elektrinės komplektų kaina konkrečiais atvejais

Jeigu svarstote, ar saulės elektrinė apsimoka apskritai, atsiperkamumo skaičiavimą, generaciją ir kitą informaciją galite surasti mūsų skaičiuoklėje.

Saulės elektrinės kaina už kilovatą

Dažniausiai kainos lyginamos ir skaičiuojamos už vieną įrengtąjį kilovatą (kW). Lietuvoje saulės elektrinės kaina vidutiniškai svyruoja tarp 800-1200 Eur. už įrengtąjį kilovatą. Apačioje rasite vienų populiariausių galingumų – 5 ir 10 kW saulės elektrinių pavyzdžių.

Pagrindinės kainos svyravimo priežastys:

 • Saulės elektrinės komponentų – saulės modulio ir inverterio (srovės keitiklio) kainos skirtumai. Saulės modulių kaina gali skirtis 65-70%, o srovės keitiklio kainų skirtumas gali siekti 90% ir daugiau.
 • Saulės elektrinės galingumas. Pavyzdžiui tarp 5 ir 10 kW saulės elektrinių su identiška komplektacija, kainos skirtumas gali siekti ir 10% kainą lyginant pagal įrengtąjį kilovatą.

Daugiau apie šį kainų skirtumą tarp komponentų ir jo priežastis skaitykite apačioje.

Saulės elektrinės kainos, priklausomai nuo dydžio

Be komplektacijos, vienas svarbiausių saulės jėgainės kainą įtakojančių veiksnių yra saulės jėgainės dydis, t.y. didėjant saulės elektrinės dydžiui mažėja ir jos kaina. Šią priklausomybę galite pamatyti apačioje (skaičiai pateikti remiantis penkių atsitiktinai parinktų rangovų kainos pasiūlymais):

Saulės elektrinės galia (kW)Vidutinė kaina Lietuvoje be paramos  (EUR)Vidutinė kaina Lietuvoje su parama (EUR)
3 kW3689 Eur2720 Eur
4 kW4596 Eur3304 Eur
5 kW5445 Eur3830 Eur
6 kW6238 Eur4300 Eur
7 kW7179 Eur4818 Eur
8 kW8068 Eur5484 Eur
9 kW8907 Eur6000 Eur
10 kW9500 Eur6270 Eur
11 kW10246 Eur7016 Eur
12 kW10949 Eur7619 Eur
13 kW11610 Eur8380 Eur
14 kW12231 Eur9001 Eur
15 kW12812 Eur9582 Eur

Nepaisant to, kad bendra modulių kaina už vatą (W) skiriantis saulės jėgainės dydžiui nesiskiria, arba skiriasi neženkliai, dažnai skiriasi keitiklio ir įrengimo darbų kaina už vatą, todėl didėjant elektrinės dydžiui, tiek jėgainės atsiperkimas, tiek kaina už kilovatą arba už vatą gerėja. 

Kas sudaro saulės elektrinės kainą? 

Kalbant labai paprastai, saulės elektrinės kaina yra sudaryta iš fotovoltinių saulės modulių, Lietuvoje dažnai dar vadinamų saulės kolektoriais, srovės keitiklio (inverterio), montavimo konstrukcijų, montavimo darbų ir kitų smulkių komponentų (tokių kaip lovelių, laidų ir kt.) kainos.

Didžiausią kainos dalį sudaro saulės moduliai, kurie sudaro apie 40-45% visos kainos. Keitiklis (inverteris) sudaro apie 25-30% kainos, montavimo darbai –  10-15%, tvirtinimo konstrukcijos ir kitos medžiagos taip pat sudaro apie 10-15% kainos. 

Kodėl skiriasi saulės elektrinių kainos?

Saulės modulių kaina

Du pagrindinius saulės elektrinės komponentus – saulės modulius ir srovės keitiklį (inverterį), pagal kainas galima suskirstyti į ekonominės, vidutinės ir aukščiausios kainos segmentus.

Saulės modulių kainos skirtumą dažniausiai sąlygoja keli pagrindiniai akcentai, tokie kaip gamintojo prekės ženklas ir jo žinomumas, suteikiama garantija, kur modulis yra pagamintas ir kiti niuansai.

Prie ekonominės kainos segmento galima priskirti daugumą rinkoje esančių kiniškų modulių. Tai tokių gamintojų kaip Canadian Solar, Risen, JA Solar, Sharp, Jinko Solar, Trina Solar, Longi, HT-SAAE, Seraphim ir kiti. Tai pakankamai žinomi Tier 1 kinų gamintojai. Tarp šių gamintojų tiek kainos, tiek garantijų (10-15 metų) bei kokybės skirtumai yra pakankamai nedideli.

Vidutinės kainos segmento moduliai yra Lietuvoje gerai žinomi Solitek, Solet, Aleo solar, Axitec, Luxor ir kiti. Tai dažnai yra Europoje gaminamų arba Europinį prekės ženklą atstovaujančios įmonės. Už šiek tiek didesnę kainą jos siūlo ilgesnę garantiją, Europos gamintojo patikimumą, vietinį Europoje esantį techninį garantinį aptarnavimą ir kitus privalumus.

Aukščiausios kainos segmento moduliai, tai tokie prekės ženklai kaip LG, Panasonic, SolarPower, REC moduliai. Tai rinkoje ilgai veikiančios ir itin aukštą prekės ženklo vertę turinčios įmonės.

Skirtumas tarp šių modulių kainų gali būti labai ženklus. Jeigu ekonominės kainos klasės panašaus galingumo saulės modulio kaina gali būti apie 115-120 Eur už vnt. su PVM, tai vidutinės klasės tokio paties galingumo saulės modulio kaina gali būti 145-150 Eur už vnt. su PVM. Tuo tarpu aukščiausios kainos segmento modulių kaina gali siekti 200-205 Eur už vienetą su PVM. Matome, kad tarp ekonominės ir vidutinės klasės modulių, skirtumas sudaro 20-25%, o pavyzdžiui tarp ekonominės ir aukščiausios kainos modulių kainų skirtumas siekia 65-70%. Taigi įsirengiant 5 kW saulės elektrinę skirtumas tarp modulių kainų gali siekti 500 Eur ir daugiau tarp ekonominės ir vidutinės klasės ir net 1250 Eur ir daugiau tarp ekonominės ir aukščiausios kainos modulių. Įsirengiant 10 kW saulės elektrinę šis kainos skirtumas atitinkamai būtų 500 ir 2500 Eur.

Srovės keitiklio (inverterio) kaina

Kaip ir modulius, į ekonominės, vidutinės ir aukštos kainos segmentus galime suskirstyti ir srovės keitiklius (inverterius).

Ekonominės kainos klasės segmentui galima priskirti tokius keitiklius kaip Sofar Solar, Ginlong Solis, Delta, Sungrow keitiklius, taip pat plačiai paplitusius Lietuvoje.

Vidutinės kainos klasės segmentui galima priskirti Huawei, ABB, Fronius, Kaco, SMA keitiklius.

Aukštos kainos klasės segmentui priklausytų srovės keitikliai (Inverteriai) su optimizatoriais ir mikroinverteriai. Čia patenka tokie gamintojai kaip SolarEdge, Enphase ir kiti. Verta paminėti, kad tokios sistemos kaina didžiausia būtent dėl papildomos funkcionalumo – optimizavimo modulio lygmenyje.

Jeigu imtume tos pačios galios (pvz 5 kW) srovės keitiklį, tai ekonominės klasės keitiklis gali kainuoti 900-1000 Eur su PVM, vidutinės klasės tokios pačios galios keitiklis gali kainuoti 1100-1300 Eur su PVM, o pavyzdžiui analogiškos SolarEdge sistemos su optimizatoriais ant kiekvieno modulio kaina gali siekti 1900 Eur su PVM ir daugiau.

Kaip matome tarp ekonominės ir vidutinės kainos segmentų keitiklių kainos skirtumas sudaro apie 10-30%, o tarp ekonominės ir aukštos kainos segmentų kainos skirtumas siekia 90%.

Įrengtų saulės elektrinių kainos su pavyzdžiais

5 kW saulės elektrinės kaina

Dalinamės įrengtos 5 kW saulės elektrinės kaina. Sistema sudaryta iš:

 • 16 Lietuviškų monokristalinių modulių po 325 Wp (iš viso 5.2 kWp)
 • Trifazio Huawei SUN 2000 5 kW srovės inverterio
 • Vokiečių įmonės Profiness bėginės montavimo konstrukcijos
 • Papildomos medžiagos: DC ir AC dalies laidai ir laidų jungtys, gofruotas vamzdis, AC dalies automatas.
5 kW saulės elektrinės kaina

Šios 5 kW saulės elektrinės kaina 5180 Eur su PVM. Kaina pateikta „iki rakto“, su montavimo darbais, saulės elektrinės pridavimu, reikiamų dokumentų sutvarkymu. Po mėnesio klientas atgavo 1615 Eur saulės elektrinės paramos lėšų ir galutinė jo investicija į saulės elektrinę sudarė 3565 Eur su PVM. Saulės elektrinę galima priskirti vidutinės kainos komponentų segmentui.

10 kW saulės elektrinės kaina

Dalinamės įrengtos 10 kW saulės elektrinės kaina. Sistema sudaryta iš:

 • 31 Lietuviško monokristalinio modulio po 325 Wp (iš viso 10.075 kWp)
 • Trifazio Huawei SUN 2000 10 kW srovės inverterio
 • Vokiečių įmonės Profiness montavimo konstrukcijos
 • Papildomos medžiagos: DC ir AC dalies laidai ir laidų jungtys, gofruotas vamzdis, AC dalies automatas.
10 kW saulės elektrinės kaina

Šios 10 kW saulės elektrinės kaina 9240 Eur su PVM. Kaina taip pat pateikta „iki rakto“, su montavimo darbais, saulės elektrinės pridavimu, reikiamų dokumentų sutvarkymu. Klientui numatyta parama – 3230 Eur, taigi galutinė investicija į saulės elektrinę sudarė 6010 Eur. Šią saulės elektrinę galima priskirti vidutinės kainos komponentų segmentui.

Kaip matome, statantis didesnę elektrinę, įrengtojo kilovato kaina mažėja. Statant 5 kW saulės elektrinę įrengtojo kilovato kaina sudarė apie 996 Eur už įrengtąji kW, kai įsirengiant 10 kW saulės elektrinę analogiška kaina sudarė apie 917 Eur už įrengtąjį kW. Taip yra todėl, kad keitiklio, darbų ir papildomų medžiagų kainos yra palankesnės statant galingesnę elektrinę.

Jeigu turėsite papildomų klausimų ar komentarų, galite bet kada susisiekti su mūsų komanda.

Kiek kainuos įsidiegti saulės elektrinę?

Sumažinkite elektros sąskaitą iki 80% su saulės energijos sistema – per 60 sekundžių išsiaiskinkite ar saulės jegainė jums tiks.

Sužinokite kainą per 1 min.

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio

Pirmas gaukite straipsnius iš informatyviausio atsinaujinančios energijos naujienlaiškio Lietuvoje.

Registracija sėkminga

Gaukite pasiūlymą

close
Užpildant šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.