fbpx
← Atgal

Kiek elektros pagamina saulės jėgainė Lietuvoje?

Kiek elektros pagamina saulės jėgainė Lietuvoje?
Energija Man
Saules-jegaines-generacija-graph

2012-2013 metais dėl itin palankių elektros supirkimo kainų, Lietuvoje atsirado itin daug 30 kW saulės jėgainių. Viršuje dalinamės vienos iš Vilniaus rajone ant plokščio pastato stogo įrengtos saulės elektrinės gamybos duomenimis, kurie turėtų padėti ne teoriškai, o praktiškai įvertinti kiek elektros pagamina saulės jėgainė realiomis sąlygomis.

Skaičiuojant šešių metų saulės jėgainės pagamintos elektros vidurkį, 30 kW saulės elektrinė vidutiniškai gamino 30528 kWh per metus. Vienas įrengtasis kilovatas vidutiniškai gamino 1018 kWh elektros energijos.

Saulės jėgainės gamybos priklausomybė nuo kampo ir krypties

Visgi dauguma planuojančių tapti gaminančiais vartotojais planuoja įsirengti saulės elektrinę ant savo namo stogo. Stogai Lietuvoje yra itin įvairūs tiek savo dangos tipu, tiek kryptimi ir kampu. Nepaisant to, kad optimaliausia laikoma pietų kryptis ir maždaug 30-35 laipsnių pasvirimo kampas, saulės elektrinei tinka ir pietryčių, pietvakarių, rytų ir vakarų kryptys bei gerokai mažesnis ar statesnis stogo pasvirimo kampas. Pietryčių ir pietvakarių kryptis turės tik 3-4% mažesnę elektros gamybą lyginant su pietų kryptimi, o tuo tarpu rytų ir vakarų kryptimi įrengta saulės jėgainė pagamina tik apie 15% mažiau, todėl saulės jėgainių įrengimas tiek rytų, tiek vakarų kryptimi taip pat yra visiškai normalus ir patikimas. Tokiu atveju norint padengti didesnį savo suvartojamos elektros poreikį, reikėtų atitinkamai padidinti įrengiamų saulės modulių kiekį savo instaliacijoje. Pagal savo stogo kryptį ir kampą savo numatomą elektrinės generaciją ir kainą galite paskaičiuoti šioje skaičiuoklėje.

Saulės elektrinės generacija skirtingu metų laikotarpiu

Daug kam taip pat dažnai kyla klausimas, kiek visgo elektros pagamina saulės elektrinė rudenį, žiemą ir pavasarį. Dalinamės tos pačios saulės elektrinės generacijos duomenimis skirtingais mėnesiais.

Kaip matome pati mažiausia generacija yra lapkričio, gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais. Šiais mėnesiais pagamintos elektros kiekis sudaro tik apie 6% viso metinio kiekio. Tai taip pat padeda atsakyti į klausimą kokia reikalinga saulės jėgainės priežiūra žiemos metu. Matydami kiek elektros pagaminama žiemos mėnesiais, matome, kad valymas turi minimalų teigiamą efektą, turint omenyje kiek laiko ir pastangų tai pareikalaus, todėl valyti modulius nuo sniego ir ledo nėra būtina. Padauginę iš vidutinės vienos kilovatvalandės kainos, gausime, kad pavyzdžiui 5 kW gaminančio vartotojo saulės elektrinės valymas jums papildomai sugeneruos elektros energijos už 30-40 Eur. Ar tai daug ar mažai, paliekame Jūsų vertinimui.

Kiek kainuos įsidiegti saulės elektrinę?

Sumažinkite elektros sąskaitą iki 80% su saulės energijos sistema – per 60 sekundžių išsiaiskinkite ar saulės jegainė jums tiks.

Sužinokite kainą per 1 min.

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio

Pirmas gaukite straipsnius iš informatyviausio atsinaujinančios energijos naujienlaiškio Lietuvoje.

Registracija sėkminga

Gaukite pasiūlymą

close

    Užpildant šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.